Cassini Hackaton Bratislava banner

CASSINI Hackathon 5.-7. novembra 2021

Slovenská vesmírna kancelária organizuje CASSINI Hackathon, ktorý sa uskutoční od piatka do nedele 5.-7. novembra 2021 hybridnou formou. Fyzicky v Bratislave, Žiline a Košiciach (v “OTP režime”) a online formou kdekoľvek na Slovensku. Témou hackathonu bude vývoj udržateľných riešení, ktoré podporia budúcnosť Arktídy a ochrany prírody. Účastníci hackathonu budú mať k dispozícii dáta z európskych systémov Copernicus, Galileo a EGNOS. Tie sa dajú napríklad využiť na monitorovanie, analýzu a predpovedanie udalostí v arktickom regióne s možnými priamymi súvislosťami so stredoeurópskym regiónom, vrátane vplyvu na prírodu, ohrozené druhy, infraštruktúru, cestovný ruch či využívanie prírodných zdrojov.

Si informatik, dátový analytik, marketér, dizajnér alebo nadšenec pre vesmíre technológie? Vytvor tím, pomôž nájsť riešenie na výzvy a vyhraj finančné ceny vo výške od 500 do 3000 eur, odborný mentoring, miesto vo vesmírnom inkubátore alebo noc na Lomnickom štíte. Počas konania hackathonu budeš mať k dispozícii potrebné dáta aj špecializovaných mentorov. Miesta konania v Bratislave, Žiline a Košiciach budú dostupné a zabezpečené pre hackerov a ich tímy na ich prácu, počas hlavného pracovného víkendu. Je potrebné počítať s možnosťou, že pre zhoršenú pandemickú situáciu sa hackathon uskutoční len online formou.

Bližšie informácie o Cassini Hackatone nájdeš na stránke https://hackathons.cassini.eu/slovakia

Prihlásiť sa na Hackaton ako učastník (hacker) môžeš prostrednictvom aplikácie TAIKAI na stránke https://taikai.network/en/cassinihackathons/challenges/connectingthearctic

Posted in Hackatony.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *